Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajímavosti a novinky o filmech v kinech

Příspěvky

Yes Man

23. 1. 2009

Recenze - Naposledy král gumových obličejů Jim Carrey prováděl svá mimická extempore v roce 2003 v komedii Božský Bruce. Od té doby se s větším či menším úspěchem pokouší o seriózní herectví (existenciální romance Věčný svit neposkvrněné mysli, thriller 23), dabuje animované postavičky (Horton), ukrývá pod strašidelným nánosem make-upu (Lemony Snicket), případně balancuje na pomezí komediální a seriózní polohy (Finty Dicka a Jane).

 

Lovecká sezóna 2

19. 12. 2008

Průměrná Lovecká sezóna dostává podprůměrné pokračování, které ve většině koutů světa vyšlo rovnou na DVD. U nás je tomu ale jinak, takže se Elliot a Boog vracejí na plátna kin, kde jim to tentokrát ale vůbec nesluší.

 

Sněženky a machři po 25 letech

19. 12. 2008

Viky Cabadaj, Radek Převrátil, Karel Mácha – to je jen příklad několika málo jmen, která stejně jako jejich hlášky zlidověla. To vše díky filmu Sněženky a machři z roku 1982. Teď se herci i postavy vrací s druhým dílem. Po 25 letech.

 

Čtvery Vánoce

19. 12. 2008

Brad a Kate mají klapající vztah postavený na tom, že se striktně vyhýbají rodinným příslušníkům. Žádné blbnutí u společného stolu, žádný přehnaný sentiment – na svátky hezky do tropů a Vánoční stromeček nechť si shání jiní. Jenže jednou jim útěk nevyjde a Vánoční peklo může začít…

 

Den, kdy se zastavila Země

19. 12. 2008

Tak dlouho jsme pokoušeli vesmírné váhy, až se překlopily na nám nepříznivou stranu. V ten okamžik přichází mimozemšťan Klaatu, aby dal věci do pořádku. Budeme naslouchat? Keanu Reeves a Jennifer Connelly v remaku s myšlenkou a poselstvím…

 

Vy nám taky, šéfe!

22. 11. 2008

Potřeboval položit reklamku, tak si najal nešikovné ňoumy. Oni ale v sobě měli víc, než se zdálo a situace se začala obracet. Martin Kotík potřetí. Znovu komedie, znovu pokus o situační humor a opět průšvih jako hrom.

 

Rallye smrti

22. 11. 2008

Novinka kultovního i zatracovaného režiséra Paula W. S. Andersona Rallye smrti nabízí rádoby smrtící akci, která postrádá sebemenší myšlenku. Nesnaží se to nijak zastírat a přiznává, že jí jde jen o co největší coolovitost.

 

Oni

22. 11. 2008

Měl to být příjemný večer, během kterého se jí vyzná, ona mu padne do náručí a společně pak budou s lahví šampaňského oslavovat u plápolajícího krbu. Jenže ona je nejistá a on tím pádem odmítnutý. A pak někdo zaklepe na dveře...

 

Repo: Genetická opera!

22. 11. 2008

Rotti Largo je nejmocnějším člověkem na planetě. Vlastní společnost GeneCo, která dodává náhradní lidské orgány. Ty ale něco stojí. Kdo nemá prachy, ten musí orgán vrátit. Jak to udělat? Od toho je tu Repoman. Přijde, zazpívá a začne kuchat.

 

Anglické jahody

16. 11. 2008

Je to až k neuvěření, jak je v české kinematografii opomíjen zlomový okupační rok 1968. Bylo jen otázkou času, kdy se k této bezesporu silné látce někdo vyjádří a oním někým se nakonec stali scenárista Martin Šafránek a režisér Vladimír Drha…