Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajímavosti a novinky o filmech v kinech

Příspěvky

Recenze: Zastav a zase nepřežiješ 2

2. 8. 2009

Zastav se a nepřežiješ 2
 

Dospívající Alenka v říši 3D divů bude asi trochu sjetá

2. 8. 2009

 

Alenka v říši divů
 

T.M.A.

10. 7. 2009

Recenze - Juraj Herz dobře věděl, proč nechtěl svůj poslední snímek T.M.A. pustit do soutěže na festivalu v Karlových Varech. Nejde o to, že by se mu jeho poslední dílo nepovedlo, ale o to, že v rámci soutěže uměleckých filmů by se vyjímalo nepatřičně.

 

Transformers - Pomsta Poražených (Recenze)

30. 6. 2009

Transformers 2 - Pomsta poražených, Revenge of the Fallen

 

 

Transformers: Pomsta poražených

23. 6. 2009

Transformers: Pomsta poražených

 

Transformers: Pomsta poražených - foto z filmu. 

 

 Praha - Do českých kin přichází druhé pokračování příběhu o mimozemských robotech měnících se v různé dopravní prostředky. Film Transformers: Pomsta poražených bude mít premiéru 25. června. Režisérem snímku je Michael Bay, v hlavních rolích se představí Shia LaBeouf, Megan Foxová a John Turturro.

 

Terminátor Salvation

23. 6. 2009

Roboti z budoucnosti přicházejí na plátna Českých kin a válí ? No posuďte sami 

 

Strážci - Watchmen

15. 3. 2009

Příchod filmu Strážci-Watchmen rozvíří několik otázek. Je možné převést na plátno komplikovaný comics napsaný a nakreslený schválně tak, aby se ukázala výhoda papírového média? Podotázkou bude: Dá-li se převést, bude to dobrý film, nebo jen otisk a stín grafického románu?

 

Valkýra

16. 2. 2009

Válečná historická dramata založená na skutečných událostech, jejichž hrdiny jsou protivníci z nepřátelských zákopů, mají v kinematografii bývalých Spojenců bohatou tradici. Stačí si vzpomenout na dnes už klasickou Lišku pouště (1951) zachycující osudy maršála Rommela, ale i na Schindlerův seznam (1993).

 

Peklo s princeznou

12. 2. 2009

Recenze - Češi si hrozně hýčkají své filmové a televizní pohádky jako národní poklad. Dokola omílané kousky z archivu vytvářejí falešnou představu, že jsme velmoc v tvorbě pro děti. Smutná pravda ovšem je, že po revoluci nevznikl žádný pohádkový film nebo inscenace, které by si získaly stejnou oblibu jako díla z 50. až 80. let a byly s nimi srovnatelné po filmařské, scenáristické nebo herecké stránce.

 

Zrádce

31. 1. 2009

Recenze – Hollywood se zdá být čím dál tím zodpovědnější, co se týče zobrazování terorismu v akčních thrillerech. Ty tam jsou doby, kdy bylo možné ukazovat fanatiky v turbanech se samopaly, kteří jsou buď zosobněním čirého zla (Boeing 747 v ohrožení se Seagalem a Russellem), nebo jde naopak spíš o komické figurky (Pravdivé lži se Schwarzeneggerem).

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

následující »