Jdi na obsah Jdi na menu
 


Transformers: Pomsta poražených

23. 6. 2009

 Ve druhém pokračování se diváci opět setkají s mladíkem Samem (LaBeouf), který se právě chystá na vysokou školu. Ve starém oblečení ale objeví úlomek krystalu, o který v minulém dílu bojovali hodní Autoboti se zlými Deceptikony. Sam se z krystalu dozví, kde je ukryta nejmocnější zbraň robotů a opět se stane lovnou zvěří zlých Deceptikonů. Sam se musí dát společně s přítelkyní Mikaelou (Foxová) opět na útěk, který ho tentokrát zavede až k pyramidám v Gíze.

 

Transformers: Pomsta poražených - foto z filmu.

 

 

Michael Bay novinářům řekl, že se v tomto dílu snažil vyhovět divákům, kteří v závěrečném souboji prvního dílu mezi mrakodrapy prý trochu ztráceli přehled. Tvůrci si s výběrem lokací akčních scén dali tentokrát větší práci. Kromě univerzitní knihovny, staré továrny či březového hájku je hlavním lákadlem především závěrečný souboj přímo mezi pyramidami.

 

Transformers: Pomsta poražených - fot z filmu.

 

 

Přesto, že americká automobilka General Motors (GM) nedávno vyhlásila bankrot, jednu z hlavních rolí hrají ve filmu její vozy Chevrolet. Robotí hrdinové dostávají ve filmu podobu chevroletů na základě smlouvy, kterou automobilka GM podepsala ještě před natáčením prvního dílu uvedeného do kin před dvěma lety.

Další roboti na sebe berou podobu různých nákladních a průmyslových vozů, větší roli má i robot složený ze známého nadzvukového letounu SR 71. Celkem se podle trikových specialistů ze studia ILM ve filmu objeví kolem šedesáti různých robotů.

Natáčení filmu zkomplikovalo zranění představitele hlavní role LaBeoufa, který si při autonehodě poranil několik prstů na ruce. Sam se proto při jedné z akčních scén zraní a od poloviny filmu hraje s obvazem na ruce.

První díl akčního sci-fi Transformers, natočený v roce 2007, sklidil velký úspěch. Jeho tržby přesáhly podle výroční zprávy Americké filmové asociace (MPAA) hranici 300 milionů dolarů. Film byl nominován na Oscara za zvuk a speciální efekty a získal filmovou cenu MTV pro nejlepší film roku 2007.

 

 

Náhledy fotografií ze složky TransFormers - Pomsta poražených

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář