Jdi na obsah Jdi na menu
 


Režisér Vetřelce se s novinkou vrátí do vesmíru

17. 10. 2008

Ridley Scott dodrží slovo a skutečně se časem vrhne na sci-fi. Nebude to však ani Enderova hra, ani Hyperion a dokonce ani Konec civilizace, protože Scott po pětadvaceti letech oprášil choutky na zfilmování novely The Forever War.

Začátkem června jsme vás informovali o tom, že Ridley Scott ještě jednou zatoužil po natáčení sci-fi filmu. Scott tehdy poskytl rozhovor magazínu Eclipse, v němž se svěřil, že po dlouhých letech konečně našel báječnou knížku, na jejíž adaptaci by se chtěl vrhnout co nejdříve. Tehdy se hned rozjely divoké spekulace a mezi adepty na zfilmování se tak sešlo hned několik nesmrtelných klasik od Enderovy hry, přes Hyperion až po Huxleyho Konec civilizace. Všechny tyto střelby od boku však byly naprosto mimo, protože Scott až nyní prozradil své záměry a ani jedna z výše vyjmenovaných knížek v nich zahrnuta není. Ridley prý už asi před pětadvaceti lety toužil po natočení filmové adaptace novely Joe Haldemana The Forever War, což je ohromně zajímavě znějící válečné sci-fi, v němž se seznámíme se skupinkou vojáků. Ti se chystají vyrazit na podporu lidských kolonií kdesi hluboko ve vesmíru, protože došlo k útoku nepřátelských Tauranů. Výcvik je zdárně dokončen, výprava je připravena na cestu a vzhledem k velké vzdálenosti dojde k cestování červími dírami.

 

 

Jenomže to je trošinku problém. Zatímco vojáci prožijí cestou a bojem pouze několik měsíců, tak na Zemi je po jejich návratu o dvacet let, jindy dokonce o několik století víc, což je dostatečně dlouhá doba na to, aby se pozemská společnost naprosto změnila a vyvinula úplně jinam, než vojáci očekávali. Skutečně zajímavě znějící záležitost prý Scottovi opravdu leží v hlavě už pořádně dlouhou dobu, ale teprve nyní se mu povedlo dotáhnout do konce handrkování ohledně filmových práv. Scott bude snímek určitě režírovat, potom také produkovat a nyní začíná hledat scenáristu. Odhadovat ale počátek natáčení snad ani není možné, protože jak všichni víme, Scott ohlašuje nové a nové snímky jako na běžícím páse, takže nyní přijde na řadu nejprve Nottingham a pak se uvidí. Ve frontě však už dlouhou dobu čekají snímky Gucci (drama o slavné módní rodině), Child 44 (blíže nespecifikovaný thriller) a donedávna měl Scott v plánu i western Blood Meridian. Toho se však nakonec ujme Todd Field (Jako malé děti, V ložnici). Letos si ale Scotta u nás tak jako tak užijeme, protože už 27. listopadu dorazí akční drama Labyrint lží s Russellem Crowem a Leonardem DiCapriem v hlavních rolích.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář