Potter si zrovna dává v londýnském bistru rande s pohlednou kudrnatou servírkou, když se objeví starý Brumbál a zase začne otravovat s magií. Harryho to trochu mrzí, ale myslí si, že za chvíli bude zpátky, a tak se nechá odnést ze světa Mudlů. Mýlí se. Bude to na dlouho.

Kouzelný svět totiž zase ohrožuje Lord Voldemort. Kdysi rozdělil svou duši na části a vložil je do dobře utajených artefaktů. Harry musí vyzvídat, jak to bylo, u staronového profesora Horáce Křiklana, kterého Brumbál přemluví k návratu do Bradavic.

 

Harry Potter a Princ dvojí krve

 

FOTO: Warner Bros.

Protože jde teprve o šestý díl, je jasné, že konečné vítězství dobra se ještě konat nemůže. Čeká nás jen několik dalších soubojů a neveselé události související s Brumbálem. Větší část filmu je ale věnována teenagerskému tokání na hormony prosáklé "bradavické střední", která začíná velmi připomínat starou dobrou High School v Beverly Hills (pro nejmladší - Beverly Hills býval slavný seriál v historické éře známé jako 90. léta).

Místo L. A. Bradavice, místo fotbalu famfrpál 

Podobně jako v klasických teenagerských filmech z Hollywoodu se zde řeší, kdo s kým půjde na večírek a kdo je nejlepší ve sportu, jen L. A. zde nahrazují Bradavice a americký fotbal elegantní famfrpál.

 

Harry Potter a Princ dvojí krve

 

FOTO: Warner Bros.

Daniel Radcliffe objevuje kouzlo líbání v zastrčené knihovně s Weasleyho sestrou a Rona Weasleyho zase pronásleduje stíhačka Lavender, která vrhá pohledy tak telecí, že to hraničí až s parodií. Ale co, přehrávání a grimasy jsou zkrátka typickým sladidlem teenage filmů, k nimž bezesporu patří i Harry Potter.

 

Harry Potter a Princ dvojí krve

 

FOTO: Warner Bros.

Když odpustíme pár hodně vyčpělých nápadů jako elixír lásky a elixír štěstí, tak špatný film to není. Občas se pokouší o humor, hluchých míst ale přibývá. Když připočteme k dobru akční létající kameru, hezké efekty a armádu tuze šmrncovních "sedmnáctek" v upjatých džínách, dá se to ukoukat.

Tento díl asi těžko vejde do historie jako nejvýraznější, ale mohl by kandidovat na "nejteenagerštější". Pokud takové slovo existuje.