Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bryan Singer sám neví, zda bude dělat dalšího Supermana

19. 12. 2008

V poslední době je v módě restartovat starší filmové série. Restartován byl Batman, a jak se to ve druhém díle vyplatilo. Restartován byl James Bond a nové díly jsou vůbec nejúspěšnější v celé historii. Restartován bude možná i Superman.

Superman se vrací od Bryana Singera byla vlastně jedna z prvních restartovaných sérií, ale tehdy to ještě nedopadlo úplně nejlépe. Tedy, jak se to vezme. Superman se vrací se odborné kritice relativně líbil (zdaleka na všem, je třeba podotknout) a peníze nevydělal úplně špatné. Po celém světě v kinech utržil 391 milionů dolarů, ovšem když se počítá, že studiu se vrátí zhruba polovina a náklady byly podle odhadů nějakých 250 milionů dolarů, a to ještě navíc pravděpodobně bez velké propagace, kterou film měl, není se co divit. Warner Bros. se odklepnutí již dlouho plánovaného pokračování, na kterém by se měl Bryan Singer podílet, už pár let obává.

 

 

 

Singerův Superman se vrací se ve studiu vyvíjel už od roku 1991, motalo se kolem Muže z oceli spousta režisérů a vznikla spousta verzí scénáře, ale až Bryan Singer dotáhl celý projekt do produkce a v roce 2006 jsme se konečně dočkali premiéry. Ovšem za celou tu dobu Superman spolkl takové neuvěřitelné množství peněz, že Warner pokračování nechce. Začíná se mluvit o restartu celé série. Prostě se zdá, že zase uvidíme začátky Clarka Kenta. Původní plány jsou, že nový Superman by se mohl do kin dostat už v roce 2011, ale vůbec se neví, kdo se na něm bude podílet. Ani sám Bryan Singer netuší, co je v plánu, protože v jednom rozhovoru říká, že se přípravy nového Supermana neúčastní, v dalším rozhovoru zmírňuje a tvrdí, že jeho neúčast není úplně oficiální. Očividně toho ví zhruba tolik, co my ostatní.

Co myslíte vy? Chtěli byste Bryana Singera u dalšího filmu se Supermanem? Nebo někoho úplně jiného?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář